ویزای تحصیلی آمریکا

مهاجرت تحصیلی یکی از ساده ترین و ارزان ترین روش های مهاجرتی بشمار می رود و در این میان ایالات متحده آمریکا با داشتن تعداد زیادی دانشگاه و موسسات آموزشی با رتبه های علمی بالا و تراز اول و داشتن کیفیت آموزشی بالا در دنیا زبانزد است و هر ساله پذیرای دانشجویانی از سراسر دنیا و اولین مقصد تحصیلی جهان بوده و سالانه حدودا 820 هزار دانشجوی جهت تحصیل در دانشگاه های آمریکا اقدام به مهاجرت تحصیلی و دریافت ویزای تحصیلی آمریکا نموده . در ادامه اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار خواهیم داد و فرایند مهاجرت تحصیلی به آمریکا را برای شما به طور کامل شرح میدهیم. با ما همراه باشید تا هرآنچه که باید در رابطه با ویزا تحصیلی آمریکا بدانید را به شما بگوییم.

حتما شما هم میدانید بیشترین دانشگاه های تراز اول دنیا در آمریکا بوده و شما در هر ایالت میتوانید دانشگاه هایی با رتبه های تک رقمی و یا دو رقمی را مشاهده کنید.اولین نکته برای شروع تحصیل در آمریکا گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا است که در ادامه به تمام زیر و بم آن خواهیم پرداخت.

 

ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای تحصیلی آمریکا

تحصیل در آمریکا

تصمیم گیری برای ادامه تحصیلات تکمیلی یک قدم بزرگ است و گام برداشتن برای انجام این کار در یک کشور خارجی حتی بزرگ تر است.
اگر قصد تحصیل در کالج های ایالات متحده را دارید، حتماً مزایا، چالش ها و فرصت هایی را که ممکن است با آن روبرو شوید در نظر بگیرید تا بتوانید آگاهانه تصمیم بگیرید و گام بعدی را به سوی آینده ای موفق بردارید.

مزایای تحصیل در آمریکا

فرصت های تحصیلی گسترده را کاوش کنید.
تحصیل در آمریکا به دلیل ارائه طیف گسترده ای از مدارک و گزینه های تحصیلی به دانشجویان معروف است. به همین دلیل، اغلب فرصت هایی برای دانشجویان وجود دارد که برنامه ای را انتخاب کنند که با علایق و اهداف خاص آنها که ممکن است در کشورهای دیگر در دسترس آنها نباشد، همسو باشد.
فرصت های شغلی خود را بهبود بخشید
خواه در نهایت بخواهید به ایالات متحده مهاجرت کنید یا به کشور خود بازگردید، کسب مدرک در دانشگاهی در آمریکا این پتانسیل را دارد که فرصت های شغلی آینده را که در دسترس شما گسترش دهد.

انگلیسی خود را تقویت کنید:
یکی از بهترین راه ها برای مسلط شدن به یک زبان جدید، غوطه ور شدن کامل در آن است و تکمیل مهارت های انگلیسی شما در طول مدتی که در دانشگاه ایالات متحده هستید می تواند مزایای ارزشمندی داشته باشد.

چشم انداز جهانی به دست آورید:
علاوه بر گستره وسیعی از فرصت های پیشرفت تحصیلی و شغلی که به دانشجویان بین المللی در ایالات متحده ارائه می شود، ادامه تحصیل در خارج از کشور امکان پیشرفت شخصی بسیار زیاد را فراهم می کند. تحصیل در یک دانشگاه آمریکایی به دانشجویان این شانس را می دهد که شبکه جهانی خود را گسترش دهند، فرهنگ های جدید را تجربه کنند و دیدگاهی جهانی به دست آورند.
مهاجرت به یک کشور جدید ممکن است دلهره آور باشد، زیرا برخی از ما پروسه اخذ ویزای تحصیلی آمریکا اطلاعات اندکی داریم، اما جای نگرانی نیست ما در این مطلب توضیحات کامل و مفیدی درباره شرایط اخذ ویزای تحصیلی آمریکا و مراحل اخذ ویزای تحصیلی آمریکا به شما خواهیم داد.

آیا اخذ ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟ چقدر هزینه باید برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا صرف کنیم؟ شرایط دریافت ویزای تحصیلی آمریکا با خانواده و همسر چیست و … سؤالات پرتکراری هستند که در این مطلب به همه آنها پاسخ جامع داده خواهد شد.

شرکت مهاجرتی سفیر به عنوان اولین و معتبرترین شرکت مهاجرتی ثبت شده در ایران و آمریکا، از مراجع معتبر در امور اخذ ویزای تحصیلی، اخذ ویزای توریستی و مشاوره در زمینه اخذ اقامت دائم آمریکا است که در صورت نیاز می توانید برای دریافت اطلاعات کامل و موثق با کارشناسان خبره این شرکت تماس حاصل فرمایید.

تحصیل در آمریکا

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا
داشتن نامه پذیرش دانشگاه ( مورد تأیید SEVP) از مهم ترین مدارک برای گرفتن ویزای تحصیلی است. گرفتن نامه پذیرش مستلزم ارسال مدارک متعددی به دانشگاه مورد نظر است که عبارتند از:

 • رزومه تحصیلی و غیر تحصیلی
 • ترجمه رسمی تمام مدارکی که در رزومه قید شده اند
 • ترجمه رسمی ریزنمرات تحصیلی مقطع قبل
 • مدرک زبان معتبر و قابل قبول
 • توصیه نامه از اساتید
 • انگیزه نامه متقاضی از تحصیل در کشور آمریکا
 • هزینه بررسی مدارک (Application fee)

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا
به طور کلی مدارکی که برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا لازم است (هرچند ارائه تمام آن ها ممکن است لازم نباشد) شامل موارد زیر می باشد:
1- مدارک شناسایی هویتی:
پاسپورت جدید و قدیم متقاضی و همراهان با اعتبار 6 ماه بیش تر از دوره تحصیل
عکس جدید 5/4*5/3 با زمینه سفید برای شخص متقاضی و هر یک از همراهان
سند ازدواج و شناسنامه متقاضی و همراهان (ترجمه رسمی)
2- مدارک شغلی
3- مدارک مالی و ملکی
4- فرم اطلاعات فردی
5- گواهی معتبر تسلط به زبان انگلیسی
6- تکمیل فرم DS-160
7- رسید پرداخت حق صدور ویزا
8- در برخی موارد ممکن است افسر ویزا مدارک معاینه پزشکی را نیز از شما درخواست کند. گاهی نیز ممکن است به درخواست آفیسر گواهی عدم سوءپیشینه برای متقاضی و اعضای خانواده بالای 18 سال او لازم باشد.

متقاضی بعد از پذیرفته شدن درخواست از سوی دانشگاه، باید درخواست ویزای خود را به سفارت یا کنسولگری آمریکا ارائه دهد، که در این مرحله باید هزینه ای بابت درخواست ویزا پرداخت شود.
درخواست ویزا باید توسط فرم آنلاین تکمیل شود؛ در نهایت پس از طی نمودن تمام مراحل، زمانی برای مصاحبه فرد در نظر گرفته خواهد شد؛ جلب رضایت افسر ویزا در این مصاحبه بسیار مهم است.
در مورد زمان درخواست ویزا باید بدانید که حداکثر باید 120 روز قبل از تاریخ شروع برنامه مورد نظر، باید درخواست ویزا داده شود.

اما خب حالا شاید بپرسید ویزا تحصیلی آمریکا چیست و چه کار هایی با آن میتوان انجام داد

 

هیچ وقت دیر نیست همین الان شروع کن

از ما مشاوره رایگان دریافت کن و آینده شغلیتو تضمین کن

مشاوره تخصصی


ویزای تحصیلی آمریکا چیست؟

ویزای تحصیلی آمریکا از گروه ویزاهای غیرمهاجرتی آمریکا است. به این مفهوم که این ویزا اجازه اقامت دائم در آمریکا را به شما نمی دهد بلکه بعد از اتمام تحصیلات خود باید این کشور را ترک کنید.
ویزای تحصیلی آمریکا برای زمانی است که شما قصد هرگونه تحصیل بیش از شش ماه را در مراکز آموزشی آمریکا داشته باشید.
برای تحصیل در آمریکا شما باید هدف تحصیل خود را در آمریکا معین نمایید تا بتوانید ویزای تحصیلی خود را انتخاب کنید؛ قبل از هر اقدامی برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا، شما باید اطلاعاتی را درباره انواع ویزاهای تحصیلی آمریکا به دست بیاورید.
اشخاصی که مدت تحصیل آن ها از 6 ماه کم تر باشد، ویزای B2 برای آن ها صادر می شود؛ در این نوع ویزا همراه نمی تواند با دانشجو مهاجرت کند.
برای اشخاصی که قصد تحصیل بیش از 6 ماه را در آمریکا دارند، یکی از سه نوع M، F و J. برای آن-ها صادر می گردد.
ویزای تحصیلی نوع F: برای تحصیل در دانشگاه، کالج، دبیرستان، دبستان خصوصی، مدرسه علوم دینی، هنرستان خصوصی و سایر مؤسسات آکادمیک مانند مؤسسات آموزش زبان.
ویزای تحصیلی نوع M: مؤسسات فنی و حرفه ای و یا دیگر مؤسسات غیرآکادمیک بجز برنامه های آموزش زبان.
ویزای تحصیلی نوع J : مناسب آن دسته از اشخاصی که قصد سفرهای کاری درسی در تابستان و یا استفاده از فرصت های مطالعاتی و هم چنین گذراندن دوره های اینترنتی و کارآموزی را دارند.
هر کدام از این نوع ویزاها نیز خود شامل دو مدل 1 و 2 هستند.
این اعداد در مقابل یکی از حروف سه گانه شرح داده شده نوشته می شود و منظور از آن نسبت فرد استفاده کننده است. بدین صورت که اگر ویزا برای خود فرد استفاده کننده از خدمات تحصیلی صادر شده باشد، عدد 1 (مانند M1) و اگر ویزا برای همسر و یا فرزند فرد متقاضی صادر شده باشد محتوی عدد 2 خواهد بود (مانند M2).

انواع ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای تحصیلی F1 آمریکا: این نوع ویزا از رایج ترین و بهترین انواع ویزای تحصیلی در آمریکا است که اغلب کسانی که قصد تحصیل در آمریکا را دارند نیازمند این نوع ویزا هستند.
همان طور که قبلاً گفته شد، ویزای F1 برای اقامت های تحصیلی بالاتر از 6 ماه صادر می شود؛ دانشجویان دارنده این نوع ویزا در سال اول تحصیل اجازه خواهد داشت که علاوه بر تحصیل، به یک کار نیمه وقت نیز مشغول باشند به این شرط که اولاً در هفته بیش از 20 ساعت نشود و دوماً کار انتخاب شده باید در محدوده دانشگاه باشد؛ البته بعد از اتمام سال اول، دانشجو در صورت کسب اجازه از دانشگاه می تواند به کاری خارج از دانشگاه مشغول گردد.

ویزای تحصیلی F2 آمریکا: آن دسته از افراد که واجد شرایط اخذ ویزای تحصیلی F1 آمریکا هستند می توانند برای همسر و فرزندان زیر 21 سال خود درخواست ویزای F2 بدهند. مزیت این نوع از ویزا نسبت به ویزاهای توریستی آمریکا در این است که فرد دارای ویزای تحصیلی F2 آمریکا، اجازه تحصیل در آمریکا را خواهد داشت.
شاید این سؤال برای شما پیش بیاید که تفاوت ویزای F1 با F2 در چیست؟ پاسخ این است که ویزای تحصیلی F2 آمریکا کاملاً به شخص دارنده ویزای F1 وابسته است؛ یعنی اگر ویزای F1 به هر دلیلی باطل شود، ویزاهای F2 زیرمجموعه آن نیز از اعتبار ساقط می شود.
تفاوت دیگر در این است که شخص دارای ویزای F2 برخلاف شخصی که ویزایش از نوع F1 است، اجازه کار در آمریکا را ندارند.

ویزای تحصیلی M1 آمریکا: از نظر شرایط مانند دریافت اقامت همسر و فرزندان و سن آن ها، هم چنین اجازه اشتغال، ویزای M1 و F1 تقریباً شبیه به هم هستند، و تفاوت آن ها در این است که ویزای تحصیلی M1 مخصوص کسانی است که قصد تحصیل در مؤسسات آموزشی فنی و حرفه ای را دارند و با آن نمی توان در مراکز آموزش عالی و رایج آمریکا تحصیل نمود.

ویزای تحصیلی J1آمریکا: این نوع ویزای تحصیلی آمریکا مخصوص فرصت های مطالعاتی است. بنابراین آن دسته از افرادی که می خواهند تحقیق و یا تدریس را در دانشگاه های آمریکا تجربه نمایند متقاضی دریافت این ویزا خواهند بود.
به این نکته توجه کنید که قبل از ورود به دانشگاه باید در آزمون های ورودی شرکت نمایید و قبول شوید؛
هم چنین شخص درخواست کننده برای این ویزا باید توانایی مالی خود را با ارائه اسناد و مدارک معتبر مانند پرینت بانکی و … به سفارت آمریکا اثبات کنند.
شخصی که ویزایJ1 برای او صادر شده است باید بعد از 2 سال خاک آمریکا را ترک نماید و اگر دوباره قصد استفاده از فرصت مطالعاتی را دارد باید مجدداً درخواست ویزای تحصیلی J1 را بدهد. از نظر درخواست برای همسر و فرزندان مشابه با دو نوع دیگر نام برده شده در بالا می باشد.

آزمون های لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

آزمون SAT: دانشجویانی که قصد شرکت در مقطع لیسانس را دارند باید در این آزمون نمره قابل قبول کسب کنند. در این آزمون دروسی مانند انگلیسی، ریاضی، علوم و خواندن مورد بررسی قرار می گیرد.
آزمون GRE: این آزمون برای دانشجویانی است که قصد ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس را در رشته های مهندسی دارند؛ در این آزمون مهارت های زبانی، تفکر انتقادی، نوشتار تحلیلی و استدلال کمی دانشجو مورد ارزیابی قرار می گیرد.
آزمون GMAT: این آزمون مخصوص مقطع فوق لیسانس رشته های مدیریتی مانند ام بی ای طراحی شده است.
آزمون LSAT: این آزمون مخصوص دانشجویان رشته حقوق است که در هر سال 4 بار برگزار می شود.
آزمون MCAT: این آزمون مخصوص دانشجویان متقاضی در رشته پزشکی است که به وسیله انجمن کالج ها و دانشگاه های پزشکی آمریکا برگزار می گردد.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

اولین شرط برای گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا این است که شما باید از یک مرکز آموزشی و یا دانشگاه معتبر موفق به اخذ پذیرش شوید. البته گرفتن این پذیرش لازم است اما کافی نیست؛ در ادامه شرایط تکمیلی را برای شما شرح می دهیم.
ویزای تحصیلی آمریکا در مدارس: دانش آموزان در آمریکا 12 سال در مدارس تحصیل می کنند. از سن 6 تا 11 سالگی به تحصیل در دوره دبستان اختصاص دارد و از سن 11 تا 14 سالگی به مدت 5 سال مربوط به دوره متوسطه است؛ دانش آموزان بعد از اتمام این دوره و اخذ دیپلم، می توانند وارد مؤسسات آموزش عالی آمریکا شوند.
در آمریکا نیز مدارس به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می شود که تحصیل در مدارس دولتی برای آن گروه از کودکان که شهروند آمریکا هستند و یا والدین آن ها اقامت آمریکا را دارند به صورت رایگان خواهد بود. اما دانش آموزان بین المللی باید برای تحصیل در مدارس خصوصی هزینه-هایی را پرداخت نمایند.
امکان تحصیل برای دانش آموزان بین المللی بدون ارائه مدرک زبان نیز امکان پذیر می باشد، با این حال بهتر است که دانش آموزان مقداری با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشند.
ویزای تحصیلی آمریکا در مؤسسات آموزش عالی و دانشگاه ها در مقطع کارشناسی: طول این دوره برای دانشجویان 3 الی 4 سال است و درخواست کنندگان این ویزا علاوه بر مدرک دیپلم 12 ساله باید مدرک زبان آیلتس 6 را نیز ارائه نمایند؛ در غیر این صورت دانشگاه برای آن ها پذیرش نمی دهد.
کالج هایی که در آمریکا وجود دارند، پل ارتباطی بین مدارس و دانشگاه های این کشور به حساب می آیند؛ کالج های آمریکا یک دوره 2 الی 3 ساله را برای دانش آموزان در نظر گرفته اند. دانش آموزان پس از دریافت مدرک دیپلم وارد کالج شده و بعد از گذراندن دوره های مقدماتی، وارد دانشگاه می شوند، البته ورود مستقیم به دانشگاه نیز امکان پذیر می باشد.
بهتر است بدانید که شرط معدل برای ادامه تحصیل و ورود به دانشگاه ها در آمریکا بسیار حائز اهمیت است، و ترجیحاً باید معدل مقطع قبل از دانشگاه بالای 16 باشد اما اگر این معدل زیر 16 باشد، شخص در ابتدا باید یک سری دوره های مقدماتی را در کالج طی نماید.
برای ورود به کالج ها و دانشگاه های آمریکا، داشتن اصل مدرک دیپلم دبیرستان و هم چنین ریزنمرات دوره دبیرستان به همراه ترجمه آن ها از الزامات به حساب می آید.
ویزای تحصیلی آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد: طول دوره در این مقطع برای دانشجویان 1 الی 2 سال است. به این نکته توجه نمایید که جهت تحصیل در رشته های مهندسی شخص باید مدرک GRE یا GMAT را ارائه دهد؛ هم چنین متقاضیان ادامه تحصیل در رشته حقوق باید مدرک LSAT و در رشته پزشکی مدرک MCAT را به دانشگاه ارائه نمایند.
نکته دیگر این است که دریافت ویزای تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد، بدون مدرک زبان نیز امکان پذر می باشد.
ویزای تحصیلی آمریکا در مقطع دکترا: آمریکا برای آن دسته از دانشجویان که در پروژه های علمی فعالیت دارند امکانات مناسبی را جهت ادامه تحصیل در نظر گرفته است. طول دوره دکترا در آمریکا بین 4 تا 6 سال است.
از جمله مدارکی که جهت دریافت این ویزا لازم است، ارائه مقالات ISI، مدرک زبان آیلتس 7 و مدرک کارشناسی ارشد است.
به علاوه شما نیاز به یک استاد راهنما دارید. به این صورت که تمام دانشجویان باید رزومه علمی خود را به استاد راهنما ارسال کنند و در یک مصاحبه شرکت نمایند، سپس اگر استاد راهنما موافقت نماید شما می توانید در مقطع دکترا شرکت کرده و ویزای تحصیلی اخذ کنید.

ویزا تحصیلی آمریکا

هزینه تحصیل در آمریکا

برای دانشجویان ایرانی امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های آمریکا وجود ندارد. هزینه تحصیل در کشور آمریکا نسبت به کشورهای هم تراز منصفانه و مناسب است. تحصیل در مقطع دکترا برای هر یک سال بین 28 تا 40 هزار دلار آمریکا برای دانشجو هزینه دارد.
اما راه های زیادی برای کاهش هزینه های تحصیل وجود دارد، به عنوان مثال دانشجو می تواند به صورت پاره وقت در دوره های خاصی که دانشگاه در نظر گرفته است شرکت نماید و به این ترتیب تعدادی از خدمات دانشگاه برای دانشجو رایگان ارائه می شود.
هم چنین دانشگاه های آمریکا اسکالرشیپ ها (بورسیه تحصیلی) و فاندهای مناسبی برای دانشجویان ارائه می دهند که برای تأمین بخشی از هزینه های تحصیل دانشجو بسیار کمک کننده خواهد بود. حتی در مقاطع تحصیلی بالاتر، اسسکالرشیپ ها ممکن است تمام هزینه تحصیلی دانشجو را پوشش دهد؛ البته برای اخذ اسکالرشیپ شرایطی لازم است از جمله معدل بالای 16 در مقاطع قبلی، مقالات ISI، سابقه علمی مورد تأیید در پرونده و مدرک زبان معتبر با نمره بالا؛ البته این موارد که نام برده شد جزء شرایط عمومی اخذ بورسیه است و ممکن است برخی از دانشگاه ها شرایط خاصی را در نظر گرفته باشند.

شرایط سنی برای تحصیل در آمریکا

در این مورد شرط سنی خاصی وجود ندارد، بنابراین افراد در هر بازه سنی می توانند برای تحصیل در آمریکا پذیرفته شوند؛ افراد بین 5 تا 16 سال می توانند برای تحصیل در مدارس آمریکا اقدام کنند؛ برای ورود دانشجویان به دانشگاه ها نیز اغلب سن بالای 17 سال توصیه می شود مگر تحت شرایط خاصی مانند نخبه بودن، که البته دانشگاه ها قبل از ورود از این افراد آزمون می گیرند.
داشتن تمکن مالی برای اخذ ویزای آمریکا
دانشجویان برای اخذ ویزای تحصیلی در دانشگاه های آمریکا باید به اداره مهاجرتی آمریکا این اطمینان را بدهند که توانایی پرداخت هزینه های مربوطه را دارند.برای اثبات این ادعا مدارکی باید ارائه نمود از جمله:
گردش حساب و موجودی حساب بانکی فرد متقاضی و خانواده او.
ارائه نامه دریافت اسکارلرشیپ.
ارائه نامه دریافت کمک های مالی.
اسناد مربوط به داشتن حامی مالی برای فرد متقاضی.
در صورت داشتن سابقه شغلی، نامه کارفرما برای اثبات حقوق دریافتی .
ارائه اوراق بهادار، سهام، اسناد ملکی و …

امیدواریم توانسته باشیم در رابطه با اخذ ویزا تحصیلی آمریکا اطلاعات مفیدی را خدمت شما داده باشیم.

همکاران و مشاوران ما در مجموعه ویزا سفیر همواره آماده ارائه مشاوره رایگان تحصیل در آمریکا هستند . شما میتوانید همین حالا با ما تماس بگیرید.

در پایین این مقاله نیز به سوالات شما که در بخش نظرات از ما پرسیده اید نیز پاسخ داده ایم حتما این بخش را بررسی کنید ممکن است سوالات شما نیز در بین آنها وجود داشته باشد

 


دیدگاه ها

ایمیل و شماره شما منتشر نخواهد شد

8 دیدگاه برای “ویزای تحصیلی آمریکا”
 1. مهدی گفت:

  تشکر از شما

 2. نیما گفت:

  ممنون میشم من رو راهنمایی کنید :: من سال اول دانشگاه هستم و میخواستم ببینم از الان توصیه ای برای من دارید که بعد از تحصیل بتونم راحت تر ویزای تحصیلی آمریکا رو دریافت کنم .

  • بعد از اتمام کارشناسی برای مستر میتونید اپلای کنید
   مهم زمان درخواست شما هست اما سعی کنید با معدل بالایی کارشناسی رو بگیرید.

 3. محمدی گفت:

  من و پدرم حضوری اومدیم خدمت شما و ممنون هستم از مدیریت مجموعه که خودشون به ما مشاوره دادن قطعا شما تنها شرکتی هستید که حقایق رو به ما گفتید و بدون شک شما اولین انتخاب من برای مهاجرت تحصیلی خواهید بود. طبق صحبت های انجام شده در حال خوندن زبانم هستم که بتونم این پروسه رو با شما استارت کنم .

 4. 33333 گفت:

  با احترام بگم که هزینه ویزای دانشجویی شما خیلییی بالا هست شما که تنها شرکت مهاجرتی نیستید که هر قیمتی بخواید بدید و فکر کنیم ما هم در جریان قیمت ها نیستیم، همکاران شما با یک سوم قیمت شما همین کار رو انجام میدن .

  • نحوه ارائه خدمات شرکت ها قطعا متفاوت هست . و البته که حتما ضرب المثل : هیچ گرانی بی‌حکمت نیست، هیچ ارزانی بی‌علت رو شنیدین . پیشنهاد میکنم بیشتر تحقیق کنید در اینباره.

 5. مهدی راشدی گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما عزیزان ممنون میشم در رابطه با هزینه هایی که شما دریافت میکنید هم توضیح بدید/