لاتاری آمریکا یا ویزای تنوع نژادی چیست ؟

ثبت نام لاتاری آمریکا ، یک دوره زمانی محدود است که طی آن می توانید در طول هر سال مالی برای برنامه ویزای مهاجرت تنوع (DV یا همان لاتاری) ثبت نام کنید. هر سال، وزارت امور خارجه دستورالعمل های دقیقی را برای ورود به برنامه DV منتشر می کند. این دستورالعمل ها شامل تاریخ های دوره ثبت نام است که در طی آن می توانید وارد شوید و فرم ثبت نام را تکمیل کنید. در این مقاله به طور کامل به بحث لاتاری آمریکا یا ویزای تنوع نژادی چیست ؟ خواهیم پرداخت.

تمام اطلاعات باید به صورت الکترونیکی در وب سایت ویزای تنوع الکترونیکی (E-DV) در زمان مشخص که اعلام میشود، ثبت نام و ارسال شوند. در هر دوره فقط یکبار اجازه ثبت اطلاعات دارید و نمیتوانید چندبار فرم را پر کنید و ارسال کنید. وزارت امور خارجه از فناوری پیشرفته برای شناسایی چندین ورودی استفاده می کند. اگر بیش از یکبار فرم ثبت نام لاتاری آمریکا را ارسال کنید، رد صلاحیت خواهید شد. قبل و بعد از تاریخ اعلام شده امکان ثبت نام وجود ندارد.

لاتاری آمریکا یا ویزای تنوع نژادی چیست ؟

راهنمای دقیق برای تکمیل فرم ورود آنلاین در دستورالعمل ثبت نام لاتاری گنجانده شده است.

پس از ارسال فرم ثبت نام، یک صفحه تأیید حاوی نام خود و یک شماره تأیید منحصر به فرد را مشاهده خواهید کرد. این صفحه تأیید را برای سوابق خود چاپ کنید. حفظ شماره تاییدیه خود بسیار مهم است. این تنها راهی است که می توانید وضعیت ورودی خود را بررسی کنید و در صورت انتخاب شدن، برای دریافت دستورالعمل های بیشتر یا برنامه ریزی مصاحبه برای ویزا به آن نیاز خواهید داشت.

هیچ هزینه ای برای ثبت نام در برنامه DV وجود ندارد. شما قویاً تشویق می‌شوید که فرم ورود را بدون «مشاور ویزا»، «نماینده ویزا» یا تسهیل‌کننده دیگری که به شما کمک می‌کند، تکمیل کنید. اگر شخص دیگری به شما کمک می کند، باید هنگام پر کردن فرم حضور داشته باشید تا بتوانید به سوالات پاسخ صحیح دهید و صفحه تایید و شماره تایید منحصر به فرد خود را حفظ کنید.

پیشنهاد میکنیم اگر در رابطه با ویزای لاتاری آمریکا  اطلاعات اندکی دارید مقاله : لاتاری آمریکا را مطالعه کنید.

 

انتخاب متقاضیان

هر سال، وزارت امور خارجه بر اساس تخصیص ویزاهای موجود در هر منطقه و کشور، از بین تمامی فرم های ثبت‌شده، یک انتخاب تصادفی از متقاضیان ویزای مهاجرت تنوع (DV) انجام می‌دهد. اطلاعات مربوط به بررسی وضعیت شرکت کنندگان در وب سایت ویزای تنوع الکترونیکی (E-DV) در تاریخ 8 می 2022 به روز می شود تا به همه شرکت کنندگان اطلاع دهد که آیا ثبت نام آنلاین آنها انتخاب شده است یا خیر. برای بررسی وضعیت خود باید شماره تاییدیه خود را که هنگام پر کردن فرم ورود به دست آورده اید وارد کنید. اگر شماره تاییدیه خود را گم کرده باشید، نمی توانید وضعیت ورودی خود را بررسی کنید. ما نمی توانیم شماره تاییدیه را دوباره برای شما ارسال کنیم. لطفاً توجه داشته باشید: وزارت امور خارجه نامه های اعلان را پست نمی کند یا به منتخبان از طریق ایمیل اطلاع نمی دهد. سفارتخانه ها و کنسولگری های ایالات متحده لیستی از برگزیدگان ارائه نمی دهند. بررسی وضعیت شرکت‌کنندگان در وب‌سایت E-DV تنها وسیله‌ای است که وزارت امور خارجه به منتخبان از انتخاب آنها اطلاع می‌دهد.

شرکت کنندگان در برنامه ویزای تنوع 2023 می توانند وضعیت ورودی های خود را در وب سایت E-DV از 8 می 2022 تا 30 سپتامبر 2022 بررسی کنند.

اگر شما برنده لاتاری آمریکا هستید

اگر شما برنده لاتاری 2023 شوید بهتر است بلافاصله درخواست آنلاین DS-260 را تکمیل کنند تا وقت مصاحبه را در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده تعیین کنند.

اگر ورودی شما انتخاب شود، به صفحه تایید هدایت می شوید که دستورالعمل های بیشتری از جمله اطلاعات مربوط به هزینه های مربوط به مهاجرت به ایالات متحده را ارائه می دهد. بررسی وضعیت شرکت کنندگان تنها وسیله ای است که برگزیدگان از انتخاب خود مطلع می شوند. وزارت امور خارجه نامه های اعلان را پست نمی کند یا به منتخبان از طریق ایمیل اطلاع نمی دهد و سفارتخانه ها و کنسولگری های ایالات متحده لیستی از برگزیدگان را ارائه نمی کنند. افرادی که انتخاب نشده اند نیز فقط از طریق بررسی وضعیت شرکت کنندگان مطلع خواهند شد. به شدت تشویق می‌شوید که خودتان به بررسی وضعیت ورودی دسترسی داشته باشید و برای بررسی و اطلاع‌رسانی به شخص دیگری اعتماد نکنید.

مهم است که به یاد داشته باشید که انتخاب شما در لاتاری به منظور تایید شما و گرفتن ویزا نخواهد بود. برای دریافت DV برای مهاجرت به ایالات متحده، برگزیدگان باید همچنان تمام واجد شرایط طبق قوانین ایالات متحده باشد.

صلاحیت های خود را تایید کنید

برنامه ویزای مهاجرت تنوع (DV) متقاضی اصلی DV را ملزم می کند که دارای تحصیلات دبیرستان یا معادل آن یا دارای دو سال سابقه کار طبق مقررات قانون ایالات متحده باشد.

اگر تحصیلات لازم یا تجربه کاری را ندارید، واجد شرایط ویزای لاتاری آمریکا نیستید. (فقط شما، به عنوان متقاضی اصلی، باید این شرایط را داشته باشید. همسر و فرزندان شما مجبور نیستند این شرایط را داشته باشند.) اگر شرایط تحصیل یا تجربه کاری را که در زیر توضیح داده شده است را ندارید، نباید درخواست ویزای لاتاری را دنبال کنید. شما ممکن است واجد شرایط ویزای تنوع نباشید و هزینه هایی که برای درخواست ویزا می پردازید بازپرداخت نمی شود.

تحصیلات دبیرستانی: تحصیلات دبیرستانی به معنای تکمیل موفقیت آمیز یک دوره رسمی آموزش ابتدایی و متوسطه قابل مقایسه با دوره 12 ساله در ایالات متحده است. فقط دوره های رسمی تحصیلی این شرط را برآورده می کنند. گواهی های معادل (مانند G.E.D.) قابل قبول نیستند

تجربه کاری: اگر واجد شرایط تجربه کار هستید، باید دو سال تجربه در پنج سال گذشته داشته باشید، در شغلی که طبق تعاریف وزارت کار ایالات متحده، حداقل به دو سال آموزش یا تجربه نیاز دارد که به عنوان شغل تعیین شده است.

وزارت کار ایالات متحده اطلاعاتی در مورد وظایف شغلی، دانش و مهارت، تحصیلات و آموزش، و سایر ویژگی های شغلی در وب سایت خود http://www.onetonline.org/ ارائه می دهد. پایگاه داده آنلاین O*Net تجربه کاری را در پنج “منطقه شغلی” گروه بندی می کند. در حالی که بسیاری از مشاغل فهرست شده اند، تنها دو سال تجربه در برخی مشاغل مشخص شده یک فرد واجد شرایط دریافت ویزای تنوع است.

تعاریف دپارتمان کار، به حداقل دو سال آموزش یا تجربه نیاز دارد که به عنوان منطقه شغلی 4 یا 5 تعیین شده است، که در رتبه بندی آمادگی حرفه ای خاص (SVP) 7.0 یا بالاتر طبقه بندی شده است.که در ادامه توضیح خواهیم داد.

نحوه یافتن مشاغل واجد شرایط در وب سایت وزارت کار: مشاغل واجد شرایط DV در پایگاه داده آنلاین O*Net وزارت کار نشان داده شده است. هنگامی که در O*Net Online هستید این مراحل را دنبال کنید تا دریابید که آیا شغل شما ممکن است واجد شرایط ویزای تنوع باشد یا خیر

  • در بخش «یافتن مشاغل»، «خانواده شغلی» را از منوی کشویی انتخاب کنید.
  • سپس بر اساس «خانواده شغلی» مرور کنید. (به عنوان مثال، Architecture and Engineering را انتخاب کنید) و روی “GO” کلیک کنید.
  • سپس روی لینک مربوط به شغل خاص خود کلیک کنید. (به عنوان مثال، Aerospace Engineers را انتخاب کنید. در پایین این گزارش خلاصه برای مهندسان هوافضا، در بخش Job Zone، منطقه شغلی تعیین شده 4، محدوده SVP، 7.0 تا < 8.0 را خواهید یافت. این به معنی استفاده از این مثال، Aerospace است. مهندسی یک شغل واجد شرایط است.)

الزامات گذرنامه: با شروع ورود به DV-2021، مقررات وزارت امور خارجه همه ورودی ها را ملزم می کند که در زمان ورود DV یک شماره گذرنامه معتبر ارائه دهند، مگر اینکه نتوانند پاسپورت دریافت کنند و تحت یکی از سه معافیت محدود قرار گیرند. گذرنامه باید برای سفرهای بین المللی معتبر باشد. گذرنامه های داخلی صادر شده توسط برخی کشورها برای مقاصد ورود DV معتبر نیستند. اگر شماره گذرنامه جعلی یا نامعتبر را در ورودی DV خود ذکر کرده اید، یا اگر معافیتی را از شرایط گذرنامه انتخاب کرده اید و شرایط لازم برای آن معافیت را ندارید، باید در نظر بگیرید که درخواست DV را دنبال نکنید، زیرا ممکن است واجد شرایط دریافت گذرنامه نباشید. ویزای تنوع و هرگونه هزینه ای که برای درخواست ویزا می پردازید مسترد نخواهد شد. (فقط شما به عنوان متقاضی اصلی باید این شرط را داشته باشید. همسر و فرزندان شما مجبور نیستند این شرط را داشته باشند.)

معافیت از الزامات گذرنامه: مقررات وزارت امور خارجه سه معافیت محدود از الزامات گذرنامه را پیش بینی می کند.
این سه معافیت عبارتند از: افراد بدون تابعیت، اتباع یک کشور تحت کنترل کمونیست که قادر به دریافت گذرنامه از دولت کشور تحت کنترل کمونیست نیستند، و ذینفعان معافیت های فردی مورد تایید وزیر امنیت داخلی و وزیر امور خارجه. دولت. اگر یکی از این معافیت ها را در ورودی DV خود انتخاب کرده اید، باید توضیح دهید که چگونه یکی از سه معافیت را برآورده می کنید.

این معافیت ها فقط برای افرادی اعمال می شود که قادر به دریافت گذرنامه نیستند. اگر به دلیل تأخیر در دریافت پاسپورت، معافیتی را انتخاب کرده اید، خواه این تأخیر در کنترل شما بوده یا نباشد، واجد شرایط معافیت نیستید و ممکن است واجد شرایط ویزای تنوع نباشید. اگر یکی از معافیت ها را برای ورود DV خود انتخاب کرده اید و در واقع در یکی از دسته های معاف قرار نمی گیرید، باید در نظر داشته باشید که درخواست DV را دنبال نکنید، زیرا ممکن است واجد شرایط دریافت ویزای تنوع و هرگونه هزینه ای که برای آن پرداخت می کنید نباشید. درخواست ویزا مسترد نخواهد شد.

افراد بدون تابعیت: به طور کلی، بی تابعیتی یک وضعیت نادر است. اگر در فرم DV خود کادر مربوط به این معافیت را علامت زده اید، باید مدرکی ارائه دهید که ثابت کند تابعیت کشور محل تولد خود را طبق قوانین آن کشور به دست نیاورده اید و تابعیت دیگری ندارید.

اتباع یک کشور تحت کنترل کمونیست ها: اگر در فرم DV خود، کادر مربوط به این معافیت را علامت زده اید، باید مدرکی ارائه دهید که ثابت کند نمی توانید از دولت کشور تابعیت خود پاسپورت دریافت کنید.

ذینفعان معافیت های فردی: اگر در فرم DV خود، کادر مربوط به این معافیت را علامت زده اید، باید مدارکی مبنی بر اینکه نمی توانید پاسپورت دریافت کنید، و دلیلی که باید معافیت گذرنامه فردی دریافت کنید، ارائه دهید، مانند:

 

  1. ویزای قبلی ایالات متحده که در فرم DS-232 برای شما صادر شده است، زیرا نتوانستید پاسپورت دریافت کنید، و همان دلایلی که قبلاً به دنبال معافیت گذرنامه بودید، همچنان وجود دارد.
  2. فرم I-193 که توسط USCIS تأیید شده است زیرا شما قادر به دریافت گذرنامه نبودید و همان دلایلی که قبلاً به دنبال معافیت گذرنامه بودید همچنان وجود دارد.
  3. اسنادی که نشان می دهد به دلیل آزار و اذیت دولت کشور تابعیت خود در کشوری غیر از کشور تابعیت خود به شما وضعیت پناهندگی داده شده است و این امر باعث می شود که نتوانید پاسپورت آن دولت را بدون آسیب بیشتر دریافت کنید.

 

اگر شرایط تحصیلی واجد شرایط یا تجربه کاری را که در بالا توضیح داده شد ندارید، یا اگر شماره گذرنامه نامعتبر را همراه با ورود خود ارائه کرده اید یا معافیتی را انتخاب کرده اید که واجد شرایط آن نیستید، باید در نظر بگیرید که درخواست DV را دنبال نکنید. چنین خطاهایی ممکن است شما را واجد شرایط دریافت ویزای تنوع نکنند و هزینه‌هایی که برای درخواست ویزا می‌پردازید مسترد نخواهد شد.

 

ویزای تنوع نژادی چیست ؟

لاتاری آمریکا یا ویزای تنوع نژادی

درخواست ویزای مهاجرت

متقاضی اصلی و همه اعضای خانواده متقاضی ویزای لاتاری باید فرم DS-260 را تکمیل کنند. شما باید شماره کیس DV خود را در فرم آنلاین DS-260 وارد کنید تا به اطلاعات مربوط به خود و خانواده خود که در ورودی DV خود وارد کرده اید دسترسی داشته باشید و آن را به روز کنید.

اگر شرایط خانوادگی شما پس از ورود به برنامه ویزای تنوع تغییر کرده است، به عنوان مثال، اگر ازدواج کرده اید یا صاحب فرزند شده اید، باید اعضای جدید خانواده خود را به پرونده خود اضافه کنید. (“عضو خانواده” به همسر و/یا فرزندان مجردی اطلاق می شود که قبل از ورود شما به برنامه DV به سن 21 سالگی نرسیده بودند.) هنگام اضافه کردن اعضای خانواده به پرونده خود، باید سندی را برای اثبات رابطه خود با خانواده بارگذاری کنید.

نکته مهم: اگر قبل از ارسال فرم اصلی خود، همسر یا فرزندانی داشتید، اما آنها را در فرم ورودی اصلی خود وارد نکردید و یا اگر نام همسر یا فرزندی را در فرم اصلی خود ذکر کرده اید که در زمان ورود همسر یا فرزند شما نبوده است چنین اشتباهاتی ممکن است شما و همچنین هر یک از اعضای خانواده تان را واجد شرایط دریافت ویزای تنوع طلبی نکند. همانطور که در پاراگراف قبل ذکر شد، اگر شرایط خانوادگی شما به طور قانونی پس از ارسال ورودی اصلی خود تغییر کرده است، باید آن اعضای خانواده را اضافه کنید و همه درخواست های اعضای خانواده بررسی می شود.

در صفحه Sign and Submit DS-260، باید شماره کیس DV خود را مجدداً بدون صفر وارد کنید (به عنوان مثال اگر شماره پرونده 2023AF0000012345 است، «2023AF12345» را وارد کنید). وارد کردن شماره پرونده کامل با صفر یک خطای اعتبار سنجی ایجاد می کند.

پس از ارسال آنلاین فرم DS-260، صفحه تاییدیه را چاپ کنید. برای مصاحبه ویزای خود باید صفحه تاییدیه را بیاورید.

لطفاً توجه داشته باشید که KCC فقط می تواند به شما بگوید که آیا فرم شما پردازش شده است. KCC نمی تواند به شما بگوید که آیا شما یا اعضای خانواده تان واجد شرایط ویزای تنوع هستید یا خیر. فقط افسر کنسولی که با شما مصاحبه می کند می تواند این تصمیم را بگیرد.

مدارک پشتیبان را ارسال کنید

پس از اینکه KCC فرم درخواست DS-260 را برای شما و اعضای خانواده همراهتان دریافت و پردازش کرد، دستورالعمل هایی را برای نحوه ارسال مدارک پشتیبانی مورد نیاز دریافت خواهید کرد. مصاحبه شما تا زمانی که نسخه های اسکن شده از تمام مدارک مورد نیاز را با پیروی از دستورالعمل های زیر ارسال نکنید، برنامه ریزی نمی شود. اگر نمی توانید سند خاصی را دریافت کنید، توضیحی در مورد اینکه چرا نمی توانید سند را دریافت کنید، به صورت پیوست در قالب .jpeg یا pdf. به KCCDVDocuments@state.gov با شماره پرونده خود در خط موضوع ارسال کنید. شما اصل مدارک را برای مصاحبه با افسر کنسولی می آورید. اکیداً توصیه می شود که این روند را زودتر شروع کنید.

متقاضی و هر یک از اعضای خانواده که متقاضی را به ایالات متحده همراهی می‌کنند، باید نسخه‌های اسکن شده و هر گونه ترجمه مورد نیاز از اسناد اصلی یا نسخه‌های تایید شده مدارک فهرست‌شده در زیر را از یک اداره، مرجع، یا نهاد صادرکننده مناسب در کشور شما ارسال کنند. شما باید اصل مدارک را در مصاحبه ویزای خود در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده همراه با ترجمه های مورد نیاز همراه داشته باشید.

  • شناسنامه
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • کارت پایان خدمت ( متقاضیان مرد)
  • فتوکپی صفحه اطلاعات بیوگرافی پاسپورت معتبر

دستورالعمل های اضافی سفارت یا کنسولگری

اسناد مدنی و شخصی بسته به در دسترس بودن ممکن است از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد. بسته به سفارت یا کنسولگری ایالات متحده که در آن درخواست خواهید کرد، ممکن است دستورالعمل های اضافی برای دریافت اسناد مدنی در یک کشور خاص یا اسناد اضافی مورد نیاز باشد. سفارت یا کنسولگری را که در آن درخواست خواهید کرد انتخاب کنید تا بدانید در صورت وجود چه شرایط دیگری وجود دارد. لطفاً توجه داشته باشید که برخی از اطلاعات موجود در این دستورالعمل‌ها ممکن است برای طبقه‌بندی ویزای مهاجرتی به غیر از ویزاهای متنوع اعمال شود. اگر در مورد اطلاعات خاص کشوری که در اینجا گنجانده شده سؤالی دارید، لطفاً با سفارت یا کنسولگری که در آن برای ویزای خود درخواست خواهید کرد، تماس بگیرید.

مصاحبه

پس از اینکه مرکز کنسولی کنتاکی فرم DS-260 تکمیل شده شما را بررسی کرد، ممکن است یک ایمیل از KCC دریافت کنید تا به شما اطلاع دهد که مصاحبه ای در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده که در فرم DS-260 خود انتخاب کرده اید، برنامه ریزی شده است. این ایمیل به شما می‌گوید که با استفاده از شماره تاییدیه ورود به DV خود، برای مشاهده تاریخ، زمان و محل مصاحبه خود، وارد بررسی وضعیت شرکت کنندگان در وب سایت ویزای تنوع الکترونیکی (E-DV) شوید. این اطلاعات را چاپ کنید تا در مصاحبه با خود ببرید. شما باید در مصاحبه حضور داشته باشید، همچنین همسر و فرزندان خود (در صورت لزوم) که برای ویزای مهاجرتی متنوع درخواست می کنند.

توجه: شما فقط زمانی برای مصاحبه می‌توانید بروید که شماره ویزا برای شما وجود داشته باشد. تخصیص شماره ویزا بر اساس مقررات قانون مهاجرت و ملیت (INA) تعیین می شود که تعداد ویزای مهاجرتی متنوع را در هر سال تعیین می کند. تعداد کل ویزاهای تنوع بر اساس دسته ویزا و منطقه جهان تخصیص می یابد. با صدور ویزاهای موجود، تخصیص ها به صورت ماهانه بازنگری می شوند. هر ماه وزارت امور خارجه بولتن ویزا را منتشر می کند که حاوی اطلاعات مهمی در مورد تخصیص به روز شده و احتمال در دسترس بودن شماره ویزای متنوع است. هر کسی می‌تواند با کلیک بر روی Visa Bulletin، آخرین اطلاعات به‌روز شده را مشاهده کند.

فرم تکمیل شده شما DS-260 توسط سفارت یا کنسولگری ایالات متحده که در آنجا با شما مصاحبه می شود در دسترس خواهد بود. شما نیازی به پر کردن یک برنامه جدید ندارید.

بعد از مصاحبه

در پایان مصاحبه ویزای مهاجرت شما در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده، افسر کنسولی به شما اطلاع می دهد که آیا درخواست ویزای شما تایید یا رد شده است.

تایید ویزا – پس از تایید، نحوه و زمان بازگرداندن پاسپورت و ویزا به شما اطلاع داده می شود.

رد ویزا – در صورت رد شدن، به شما اطلاع داده می شود که چرا واجد شرایط دریافت ویزا نیستید. اطلاعات تکمیلی در مورد عدم پذیرش ویزا در پایین این صفحه وجود دارد و اطلاعات دقیق در صفحه وب Denials موجود است.

تایید ویزا – زمانی که ویزا خود را دریافت می کنید

پاسپورت با ویزا – ویزای تنوع شما در صفحه ای در پاسپورت شما قرار می گیرد. لطفاً فوراً اطلاعات چاپ شده را بررسی کنید تا مطمئن شوید که خطایی وجود ندارد. در صورت وجود هرگونه غلط املایی، سریعاً با سفارت یا کنسولگری تماس بگیرید.

بسته مهاجر مهر و موم شده – شما همچنین یک بسته مهر و موم شده حاوی اسنادی دریافت خواهید کرد که باید به محض ورود به ایالات متحده به گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده (CBP) در یک ورودی (اغلب فرودگاه) ارائه دهید. شما نباید بسته مهر و موم شده را باز کنید.

زمانی که باید سفر کنید – باید حداکثر تا تاریخ انقضای ویزا که در ویزای شما درج شده است، وارد شده و برای پذیرش در ایالات متحده درخواست دهید. ویزای تنوع معمولاً تا شش ماه از تاریخ صدور اعتبار دارد، مگر اینکه مدت زمان معاینه پزشکی شما زودتر به پایان برسد، که ممکن است اعتبار ویزای شما را کمتر از شش ماه کند.

هزینه مهاجرت USCIS – شما باید پس از دریافت ویزای مهاجرتی خود و قبل از سفر به ایالات متحده، هزینه مهاجرت USCIS را به خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) بپردازید. فقط کودکانی که تحت برنامه های فرزندخواندگی یتیم یا لاهه وارد ایالات متحده می شوند، مهاجران ویژه عراقی و افغانی، مقیم بازگشته (SB-1) و کسانی که ویزای K صادر شده اند از این هزینه معاف هستند.

سوابق واکسیناسیون – کودکان قبل از ثبت نام در مدرسه در ایالات متحده ملزم به انجام واکسیناسیون های خاصی هستند. بنابراین توصیه می شود قبل از مهاجرت فرزندتان سوابق کامل واکسیناسیون داشته باشد. در مورد الزامات واکسیناسیون بر اساس ایالت در وب سایت وزارت بهداشت و خدمات انسانی، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری تحت الزامات واکسیناسیون ایالتی اطلاعات کسب کنید.

اشعه ایکس – شما باید اشعه ایکس خود را با دست حمل کنید، نه اینکه آنها را در چمدان خود قرار دهید.

ورود به آمریکا

هنگام سفر به ایالات متحده، متقاضی اصلی (یا اصلی) باید قبل یا همزمان با اعضای خانواده دارای ویزا وارد شود. با ویزای تنوع (قبل از انقضای آن) و بسته مهر و موم شده خود، به یک بندر ورودی ایالات متحده (اغلب یک فرودگاه) سفر خواهید کرد و برای ورود به ایالات متحده درخواست مجوز خواهید کرد. ویزا ورود به ایالات متحده را تضمین نمی کند. مقامات وزارت امنیت داخلی، گمرکات و حفاظت مرزی ایالات متحده (CBP) صلاحیت اعطا یا رد پذیرش را دارند. در مورد شرایط پذیرش و ورود در وب سایت CBP تحت عنوان Travel اطلاعات کسب کنید.

اگر پذیرفته شوید، به عنوان یک مقیم دائم قانونی که به آن دارنده گرین کارت نیز گفته می شود، وارد خواهید شد و اجازه کار و زندگی دائمی در ایالات متحده را خواهید داشت.

درباره رد ویزای لاتاری

در برخی موارد، افسر کنسولی اطلاعات کافی برای رسیدگی به درخواست شما را ندارد، یا ممکن است برخی از اسناد پشتیبانی را از دست داده باشید. افسر کنسولی در صورت مفقود شدن اطلاعات یا اسناد و نحوه ارائه آن به شما اطلاع خواهد داد.
همانطور که در بالا ذکر شد، برخی از برنامه ها ممکن است نیاز به پردازش اداری بیشتری پس از مصاحبه داشته باشند تا درخواست به نتیجه برسد. افسر کنسولی در صورت نیاز به پردازش اداری اضافی به شما اطلاع خواهد داد.
بر اساس قوانین ایالات متحده، همه متقاضیان واجد شرایط برای ویزای ورود به ایالات متحده نیستند. طبق قوانین ایالات متحده، بسیاری از عوامل می توانند متقاضی را واجد شرایط دریافت ویزا نکنند. در برخی موارد، قانون ممکن است به شما اجازه دهد برای عدم صلاحیت درخواست معافیت دهید. اگر بتوانید برای چنین معافیتی درخواست دهید، افسر کنسولی در مورد مراحلی که باید انجام دهید به شما توصیه می کند.


دیدگاه ها

ایمیل و شماره شما منتشر نخواهد شد