کالج ویلیامز

کالج ویلیامز که یک مؤسسه هنرهای آزاد خصوصی است و در سال 1973 تأسیس شده است، یکی از بهترین کالج‌های هنر لیبرال در کشور آمریکا محسوب می‌شود. این کالج در ویلیامز تاون و در منطقه برکشرز در قسمت شمال‌غربی ماساچوست قرار گرفته است. کالج ویلیامز دارای پیوندهایی با مؤسسه هنر کلارک و موزه هنر معاصر ماساچوست است و همین‌طور رابطه نزدیکی نیز با اکستر کالج دانشگاه آکسفورد دارد.

چهره های برجسته در کالج ویلیامز
این کالج دانش‌آموختگان برجسته‌ای داشته است که در بین آن‌هایک برنده جایزه نوبل، یک برنده مدال فیلدز و 9 برنده جایزه پولیتزر و تعداد زیادی از چهره‌های ادبی و رسانه‌ای و سیاستمداران و دیپلمات‌های زیادی وجود دارند.
پذیرش در کالج ویلیامز بسیار گزینشی و انتخابی می‌باشد. در این کالج حدود 2100 دانشجو به تحصیل مشغول هستند و نسبت دانشجو به استاد در این کالج 7 به 1 است.

رشته‌های تحصیلی در کالج ویلیام
در این مرکز آموزشی سالانه بین 600 تا 700 کلاس ارائه می‌شود. هم‌چنین در کالج ویلیامز 70 کلاس آموزشی ارائه می‌شود که در آن هر دو دانشجو با یک استاد در یک مطالعه کارشناسی همکاری می‌کنند.
عمده آموزش‌های ارائه شده در کالج ویلیامز مربوط به مقطع کارشناسی می‌باشد و در بخش تحصیلات تکمیلی در دو رشته اقتصاد توسعه و مطالعات تاریخ هنر اقدام به پذیرش و آموزش دانشجو نموده است.
این کالج دارای سه بخش اصلی است که عبارتند از:
مرکز توسعه اقتصاد
دانشگاه هنر و علوم
تاریخچه رشته هنر
رشته‌های تحصیلی مرکز توسعه اقتصاد کالج ویلیامز شامل: مطالعات توسعه و اقتصاد است.
رشته‌های دانشگاه هنر و علوم این کالج نیز عبارتند از: مطالعات آمریکای لاتین، مطالعات آسیایی، مطالعات جنسیتی، مطالعات آمریکا، علوم اعصاب، مطالعات زنان، سلامت عمومی، علوم سیاسی، جامعه شناسی، مردم شناسی، رهبری، انگلیسی، ایتالیایی، عربی، روسی، آلمانی، چینی، اسپانیایی، ژاپنی، فرانسوی، مطالعات بین‌الملل، ستاره شناسی و علوم فضایی، علوم دریایی و اقیانوس شناسی مدیریت زیست محیطی، علوم تربیتی، موسیقی، تئاتر، هنرهای نمایشی، تاریخ هنر و علوم انسانی، آمار، آموزش معلمان، فناوری، علوم زیستی، ژنتیک، زیست شناسی مولکولی، علوم زمین، بیوشیمی، فیزیک، شیمی، روانشناسی، فلسفه، تاریخ، تربیت بدنی، علوم کامپیوتر، اقتصاد، قانون، ریاضیات، مطالعات محیطی، مهندسی مواد.
در بخش تاریخچه رشته هنر نیز تاریخ هنر تدریس می‌شود.

کالج ویلیامز

ساختمان‌ها و امکانات کالج ویلیامز
در این کالج امکانات گسترده‌ای وجود دارد که شامل آزمایشگاه شیمی تامپسون، آزمایشگاه فیزیک تامپسون و آزمایشگاه زیست شناسی تامپسون است. به علاوه مرکز علوم برونفال که یک فضای پژوهشی و علمی است در محوطه این کالج قرار دارد.
مرکز آموزش شغلی میر و مرکز بروکس نیز از دیگر ساختمان‌ها هستند که در مرکز بروکس فرصتی برای یادگیری و آموزش‌های عملی دانشجویان فراهم شده است؛ در مرکز آموزش شغلی میر نیز کارگاه‌های آموزشی از قبیل ساخت یک نام تجاری و ایجاد رزومه کاری به دانشجویان کالج آموزش داده می‌شود.
کلارک هال بخش مربوط به علوم زمین در کالج ویلیامز است که شامل مرکز علمی، دفاتر هیئت علمی، سالن‌های سخنرانی به همراه کلاس‌های دیجیتالی برای رشته علوم زمین را شامل می‌شود. در این ساختمان آزمایشگاه جداسازی مواد معدنی و مجموعه‌ای از فسیل‌ها وجود دارد.
مرکز پراکسی که به عنوان محل زندگی دانشجویان کالج ویلیامز فعالیت دارد در سال 2007 افتتاح شده است. این مرکز دارای بخش‌های اداره زندگی دانشجویی، ناهار خوری، فضای تحصیلی، اتاق جلسه، میز بیلیارد، اتاق پانسمان و اتاق سبز است.
علاوه بر مرکز پراکسی، خانه فیلیپ اسپنسر نیز یکی دیگر از گزینه‌های زندگی و مسکن دانشجویان این کالج است.

همانطور که در ابتدای خدمت شما گفتیم پذیرش و تحصیل در این دانشگاه بسیار دشوار است و گزینشی است . و دریافت پذیرش تحصیلی کالج ویلیامز بسیار دشوار است. اما غیر ممکن هم نیست… در صورتی که سوالات بیشتری در ذهن شما وجود دارد با ما در ارتباط باشید ویزا سفیر همواره پاسخگوی شما عزیزان است.


دیدگاه ها

ایمیل و شماره شما منتشر نخواهد شد