کالج دوک آمریکا

کالج دوک آمریکا با مساحتی حدود 8000 هکتار که در شهر دورهام ایالت کارولینای شمالی واقع شده است، جزء معتبرترین دانشگاه‌های ایالت متحده آمریکا به حساب آمده و در رتبه‌بندی برترین دانشگاه‌های جهان از سوی موسسه QS، این دانشگاه رتبه 25 جهان و 13 آمریکا را به خود اختصاص داد، گفته می‌شود به دلیل انتخاب این کالج از سوی بسیاری از دانشجویانِ بیش از 100 کشور جهان، شهر دورهام به یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای ایالت کارولینای شمالی تبدیل شده است.

تحصیل در کالج دوک آمریکا

منشاء کالج دوک آمریکا به یک مدرسه کوچکی می‌رسد که در سال 1838 در شهرستان راندولف، کارولینای شمالی افتتاح شده است. این مکان در ابتدا یک مدرسه مقدماتی برای مردان جوان به نام آکادمی مؤسسه اتحادیه (Union Institute Academy) بود، سپس به عنوان یک کالج آموزشی به نام کالج نرمال توسط ایالت کارولینای شمالی در سال 1851 منصوب شد. از سال 1842 تا 1882، براکستون کریون به عنوان مدیر و سپس رئیس مؤسسه، نظارت بر انتقال و تغییر آن از یک مدرسه کوچک به یک کالج کامل را بر عهده داشت. این فرد اندکی قبل از مرگش، به تأسیس مدرسه صنعتی چروکی(Cherokee Industrial School) در کالج ترینیتی کمک کرد.
جان اف. کراول، رئیس کالج ترینیتی از 1887-1894، پیشنهاد کرد که با انتقال کالج به یک محیط شهری، می‌توان تعداد زیادی دانشجو، استاد و مقادیر زیادی حمایت مالی را به سمت کالج دوک آمریکا جذب ‌کرد. با تشویق کراول، متولیان با انتقال کالج موافقت کردند و پس از رقابتی پرشور بین شهرهای منطقه، کالج ترینیتی در سال 1892 در دورهام افتتاح شد. در سال 1924 پسر واشنگتن دوک، جیمز بوکانن دوک، دانشگاه دوک را تأسیس کرد و متولیان که حمایت فراوانی در ساخت این دانشگاه داشته اند، از آن پس نام کالج ترینیتی را به افتخار پدر درگذشته جیمز به دانشگاه دوک تغییر دادند.
از مشاهیر کالج دوک آمریکا می‌توان به چارلی رز، یکی از با سابقه‌ترین مصاحبه‌گران تلویزیونی ایالات متحده آمریکا، رانالد ارنست پال، پزشک، نویسنده و سیاستمدار اسبق آمریکایی و ملیندا فرنچ گیتس، همسر بیل گیتس و مدیر اسبق برخی از محصولات مایکروسافت اشاره کرد، تمامی این افراد مشهور مدرک تحصیلی معتبر خود را از دانشگاه دوک اخذ نموده‌اند.

دریافت ویزای تحصیلی کالج دوک آمریکا

کالج دوک آمریکا دارای 12 دانشکده می‌باشد که دانشکده‌های هنر، مهندسی پرات ( Pratt) ، و دانشکده Duke Kushan در مقطع کارشناسی دانشجو جذب می‌کند، از سایر دانشکده‌های این دانشگاه می‌توان دانشکده حقوق، داروسازی، الهیات، پرستاری، محیط زیست نیکولاس، تجارت، علوم سیاسی سانفورد، پزشکی و دانشکده تحصیلات تکمیلی را نام برد.
از نظر ویژگی‌های جغرافیایی ساختمان و دانشکده‌های مختلف کالج دوک آمریکا می‌توان گفت که در کل محوطه دانشگاه به چهار بخش شرقی، غربی، مرکزی و بخش دانشکده‌های پزشکی تقسیم بندی می‌شود که تمامی دانشکده‌ها و ساختمان‌های اداری در بخش غربی این مجموعه واقع شده‌اند و به دلیل قدمت بالایی که این قسمت دارد می‌توان گفت بخش غربی شهرت بیشتری یافته است. بخش مرکزی محوطه دانشگاه به خوابگاه‌های دانشجویی و بخش شرقی نیز به رشته‌ها و دانشکده‌های هنری اختصاص داده شده است.
کالج دوک آمریکا به دلیل رتبه خوبی که در مقایسه با سایر دانشگاه‌ها دارد توجه بسیاری از دانشجویان را برای ادامه تحصیل در این دانشگاه به خود جلب کرده است، این افراد در صورت ارسال مدارک معتبر و لازم در زمان مقرر شده به دانشگاه، امکان اخذ ویزای تحصیلی آمریکا از این طریق را خواهند داشت. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در کالج دوک آمریکا عبارتند از مدرک زبان معتبر آیلتس یا تافل، رزومه قوی، گزارش تحصیلی، ارسال کلیه مدارک تحصیلی و ریزنمرات به صورت ترجمه شده، پر کردن فرم درخواست به صورت آنلاین، واریز هزینه ثبت نام، توصیه نامه، انگیزه نامه، ارائه مدارک لازم مبنی بر داشتن تمکن مالی، کسب نمرات قبولی در SAT و ACT و پاسپورت.

کالج دوک آمریکا

 

اگر شما هم تصمیم به تحصیل در کالج دوک آمریکا  و دریافت ویزای تحصیلی آمریکا گرفته اید همین حالا میتوانید فرم زیر را پر کنید همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.

هیچ وقت دیر نیست همین الان شروع کن

از ما مشاوره رایگان دریافت کن و آینده شغلیتو تضمین کن

مشاوره رایگاندیدگاه ها

ایمیل و شماره شما منتشر نخواهد شد