دانشگاه پومونا آمریکا

دانشگاه پومونا آمریکا یک موسسه خصوصی هنرهای لیبرال در کلرمونت کالیفرنیا است که در سال 1887 تاسیس شد و در حدود 35 مایلی شرق لس آنجلس در نزدیکی دامنه‌های کوه‌های سن گابریل واقع شده است. از فارغ التحصیلان برجسته دانشگاه پومونا آمریکا می‌توان بیل کلر، سردبیر سابق نیویورک تایمز و رابرت شاو رهبر ارکستر کر مشهور را نام برد.

دانشگاه پومونا آمریکا

بنیانگذاران پومونا زمانی که این کالج را با کلاس‌های کوچک و البته روابط قوی بین دانشجو و استاد ایجاد کردند، به نوعی آن را «یک کالج از نوع نیوانگلند» تصور می‌کردند. پومونا عضو کنفرانس ورزشی بین دانشگاهی کالیفرنیای جنوبی NCAA نیز است. دانشگاه پومونا آمریکا در جنوب کالیفرنیا واقع شده، دارای یک زمین بازی طبیعی و فرهنگی است که می‌توانید سفرهای یک روزه، گردش‌های میدانی و دوره‌های کارآموزی خود را در آن سپری کنید.
در صورتی که دانشجویی درخواست مسکن در محوطه دانشگاه داشته باشد دانشگاه پومونا این شرایط را برایشان فراهم می‌آورد و هم اکنون نیز بسیاری از دانشجویان در 14 سالن اقامتی در داخل محوطه دانشگاه زندگی می‌کنند که دو سوم آن شامل اتاق‌های یک نفره است. این یکی از مزیت‌های کالج پومونا است که مرزی بین یادگیری و زندگی در آن وجود ندارد، چرا که 94% از دانشجویان و حتی بسیاری از اساتید در مدت چهارسال در محوطه دانشگاه زندگی می‌کنند.

دانشگاه پومونا آمریکا

تعداد کل ثبت نام در مقطع کارشناسی در این کالج 1477 نفر تا پاییز 2020 بوده است، دانشگاه پومونا آمریکا در حومه شهر واقع شده است و مساحت آن در کل 140 هکتار است. تقویم تحصیلی این دانشگاه مبتنی بر ترم است. رتبه‌بندی کالج پومونا در نسخه ۲۰۲۲ بهترین کالج‌ها، کالج‌های ملی هنرهای لیبرال، رتبه ۴ است. پذیرش در کالج پومونا بسیار رقابتی است. دانشگاه پومونا آمریکا حدودا 10388 متقاضی برای پذیرش در این دانشگاه تا سال 2025 را دریافت کرد ولی از میان تنها 895 دانشجو را پذیرفته است، تقریبا می‌توان گفت 8% از کل درخواست کنندگان را پذیرفته است.
کالج پومونا حدود 45 رشته دارد و نسبت دانشجو به دانشکده در این دانشگاه 8 به 1 است و رشته های تحصیلی این دانشگاه عبارتند از:
مطالعات آفریقایی، مطالعات آمریکایی، مردم شناسی، هنر، تاریخ هنر، مطالعات آسیایی آمریکایی، مطالعات آسیایی، ستاره شناسی، زیست شناسی، شیمی، زبان چینی، کلاسیک، علوم شناختی، علوم کامپیوتر، اقتصاد، زبان انگلیسی، تجزیه و تحلیل محیطی، زبان فرانسوی، جنسیت و مطالعات زنان، زمين شناسي، مطالعات آلمانی، تاریخ، روابط بین المللی، زبان ژاپنی، مطالعات آنتیک متاخر – قرون وسطی، مطالعات آمریکای لاتین، زبان شناسی، ریاضیات، مطالعات رسانه ای، مطالعات خاورمیانه، موسیقی، فلسفه، سیاست و اقتصاد، فیزیک و نجوم، علم روانشناسی، تحلیل سیاست عمومی، مطالعات مذهبی، زبان‌ها و ادبیات عاشقانه، زبان روسی، مطالعات روسیه و اروپای شرقی، علم، فناوری و جامعه، جامعه شناسی، اسپانیایی، تئاتر.
شما متقاضیان محترم برای اخذ پذیرش از این دانشگاه و به دنبال آن دریافت ویزای تحصیلی آمریکا نیاز به نمرات بالا و رزومه قوی دارید همانطور که پیشتر ذکر کردیم فضای بسیار رقابتی برای پذیرش در این دانشگاه برقرار است و گفته می شود در سال 2016 تنها 9% از متقاضیانی که درخواست پذیرش داشته‌اند موفق به اخذ آن شده‌اند.

تحصیل در دانشگاه پومونا آمریکا :

جهت اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا و یا دریافت ویرای تحصیلی آمریکا با ما در ارتباط باشید .


دیدگاه ها

ایمیل و شماره شما منتشر نخواهد شد