دانشگاه پنسیلوانیا

یکی از اولین و قدیمی‌ترین دانشگاه‌هایی که در سال 1740 و قبل از به استقلال رسیدن کشور آمریکا در ایالت پنسیلوانیا تاسیس شده و امروزه به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های این کشور شناخته می‌شود دانشگاه پنسیلوانیا آمریکا است که با نام یوپن ( UPen ) نیز شناخته می‌‎شود. این دانشگاه توسط بنجامین فرانکلین پایه‌گذاری شده و در رنکینگ جهانی QS دارای شانزدهمین جایگاه بوده و در خود آمریکا نیز به عنوان هشتمین دانشگاه برتر کشور از آن نام برده می‌شود. وسعت این دانشگاه 299 هکتار است که حدودا 1800 ساختمان و بسیاری از بناهای معروف از جمله اولین استادیوم دو طبقه فوتبال در کالج و اولین اتحادیه دانشجویی کشور در آن بنا شده است.

دانشگاه پنسیلوانیا

دانشگاه پنسیلوانیا
از جمله افتخارات این دانشگاه می‌توان به ارائه همزمان رشته‌های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی، معرفی یک زن به عنوان رئیس آیوی لیگ ( IVY) برای اولین بار، ( آیوی مجموعه متشکل از معروفترین گروه دانشگاه‌های خصوصی آمریکا است)، احداث دانشکده تجارت برای اولین بار و نیز راه اندازی اولین کامپیوتر دیجیتالی سایز بزرگ قابل برنامه‌ریزی در دانشگاه پنسیلوانیا آمریکا اشاره کرد. تاکنون اساتید و دانشجویان زیادی در این دانشگاه موفق به کسب جایزه نوبل شده‌اند و از چهره‌های شناخته‌شده‌ای که از این دانشگاه معتبر جهانی فارغ‌التحصیل شده‌اند می‌توان دونالد ترامپ را نام برد.
فضای آزاد دانشگاه یوپن بسیار جذاب می‌باشد و رعایت اخلاق و اصول مذهبی از اصول اولیه‌ای است که باید در این دانشگاه باید به آن توجه شود.
دانشکده های دانشگاه پنسیلوانیا آمریکا
این دانشگاه از 12 دانشکده تشکیل شده است که هر کدام دارای رشته‌های متفاوتی هستند، از جمله دانشکده‌های دانشگاه پنسیلوانیا آمریکا می توان موارد زیر را نام برد:

 • دانشکده ارشد آموزش
 • دانشکده هنر و علوم
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده ارتباطات
 • دانشکده طراحی و نقشه کشی
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده پرستاری
 • دانشکده علوم سیاسی
 • دانشکده دامپزشکی
 • دانشکده تجارت وارتون

چگونه می توان از دانشگاه پنسیلوانیا آمریکا پذیرش گرفت؟
برای اخذ پذیرش از دانشگاه پنسیلوانیا آمریکا و به دنبال آن اخذ ویزای تحصیلی آمریکا داشتن برخی شرایط الزامی و برخی دیگر در افزایش شانس اخذ پذیرش بسیار موثر خواهد بود. اولین شرط اخذ پذیرش این دانشگاه طی نمودن دوران تحصیلی متوسطه در کشور و اثبات اینکه هیچ مشکلی برای ورود به دانشگاه ندارید است؛ در این میان اگر شما موفق به اخذ رتبه خوب از دانشگاه شده و آن را نیز ارائه دهید یک امتیاز برای شما به حساب خواهد آمد.
دانشگاه پنسیلوانیا آمریکا مدرک زبان انگلیسی بین‌المللی تافل یا آیلتس را می‌پذیرد ولی گفتنی است که این دانشگاه اخیرا مدرک قبولی در آزمون زبان بین الملیی دولینگو را نیز پذیراست.
در صورتی که از سوی سفارت به مصاحبه دعوت شوید حتما بایستی شرکت کنید تا در پرونده شما ضمیمه شوند.
یکی دیگر از مواردی که اخذ ویزای تحصیلی آمریکا و پذیرش از دانشگاه پنسیلوانیا آمریکا را برای شما تا حدودی آسانتر خواهد کرد شرکت در آزمون‌های ACT و SAT است.
مقررات حاکم در دانشگاه پنسیلوانیا آمریکا
همانند هر مکان علمی دیگری در دانشگاه پنسیلوانیا آمریکا نیز برخی قوانین وجود دارند که به چند مورد از آنها اشاره می‌کنیم، در این دانشگاه در طول تحصیل بر وضعیت تحصیلی دانشجویان نظارت شده و در صورت لزوم راهنمایی‌های لازم ارائه می‌شود، حتی دانشجویان این دانشگاه همگی موظفند در تمام مراحل تحصیلی با مشاوران دانشگاه مشورت کرده و راهنمایی لازم را دریافت کنند.
دسته‌بندی نمرات دانشجویان در این دانشگاه از A+ به معنای نمره ۴.۰ تا F به معنای ۰.۰ انجام می ‌گیرد ممکن است در دانشکده‌های مختلف دسته‌بندی نمرات تا حدودی متفاوت باشد.
دانشجویان با ارائه دلایل موجه می‌توانند مرخصی بگیرند اما در طول دوره مرخصی خود باید با مشاوران خود در ارتباط باشند تا با موفقیت به تحصیل باز گردند.

شاید شما هم رویای تحصیل در این دانشگاه را داشته باشد که ما به شما کمک میکنیم تا بتوانید به سادگی پذیرش تحصیلی آمریکا را دریافت کنید، البته در نظر داشته باشید که شرایط شما برای احذ پذیرش تحصیلی آمریکا و دانشگاه پنسیلوانیا بسیار مهم است.

مشاوره رایگان ویزای آمریکا :

هیچ وقت دیر نیست همین الان شروع کن

از ما مشاوره رایگان دریافت کن و آینده شغلیتو تضمین کن

مشاوره رایگاندیدگاه ها

ایمیل و شماره شما منتشر نخواهد شد