دانشگاه هاروارد

اگر به دنبال اخذ ویزای تحصیلی آمریکا هستید، حتماً رؤیای تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه‌های آمریکا را در سر می‌پرورانید. در این پست قصد داریم به معرفی یکی از بهترین دانشگاه‌های آمریکا یعنی دانشگاه هاروارد بپردازیم.

دانشگاه هاروارد
دانشگاه هاروارد قدیمی‌ترین مؤسسه آموزش عالی در ایالات متحده است که در سال 1636 تأسیس شد، اکثر دانشجویان دانشگاه هاروارد در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنند و بیش از 20 درصد دانشجویان بین‌المللی هستند.
هاروارد در کمبریج، ماساچوست واقع شده و دارای امکاناتی مانند دانشکده پزشکی هاروارد مستقر در شهر نزدیک بوستون است. این دانشگاه دارای بزرگ‌ترین موقوفه در بین مدارس دیگر در جهان است. تحقیقات هاروارد در طیف وسیعی از رشته‌ها در بیش از 100 مرکز انجام می‌شود.
امروزه هاروارد در مرز اکتشافات علمی و فکری قرار دارد. کسانی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی آمریکا می‌شوند، برای یادگیری، تحقیق، آموزش، کار و رشد به دنیایی بهتر می‌پیوندند.

دانشگاه هاروارد

 

تحصیل در دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد برای بسیاری از عموم مردم، کهن‌الگوی یک کالج معتبر است. به رسمیت شناختن نام، شهرت، و تاریخ طولانی آن را به شهرت جهانی، حتی نمادین، در قد و قامت آن تبدیل کرده است. حتی اگر واقعاً در همه چیز بهترین نباشد، بازهم مکانی باورنکردنی برای یادگیری و رشد با پشتوانه مجموعه‌ای استثنایی از منابع و فرصت‌ها است و بسیاری از دانش‌آموزان دبیرستانی رؤیای پیوستن به صفوف آن را دارند.
البته پذیرش در چنین دانشگاه معتبری فرایندی فوق‌العاده رقابتی است. اگر دانش‌آموز دبیرستانی هستید و قصد دارید برای دانشگاه هاروارد درخواست بدهید، باید زمانی را برای آشنایی با دانشگاه، انتظارات، فرهنگ و روند درخواست آن اختصاص دهید.

دانشجویان و فرهنگ

هاروارد با بیش از 6700 دانشجوی کارشناسی و بیش از 20000 دانشجو در مجموع، دانشگاه نسبتاً بزرگی است. (هرچند شما همیشه با همه دانشجویان فارغ‌التحصیل روبرو نخواهید شد – برخی از پردیس‌های آنها از محوطه اصلی پردیس جدا شده است.) این دانشجویان که از سراسر جهان می‌آیند، تجربیات، دیدگاه‌ها و تخصص را از منابع بی‌شماری به ارمغان می‌آورند.
دانشجویان هاروارد، جوانان باهوش و با پتانسیل بالایی هستند که از یک تجربه علمی دقیق قدردانی می‌کنند، بنابراین دوره‌های آموزشی چالش‌برانگیز است و محیط به‌شدت فکری است. تعداد آنها شامل افراد سرشناس در حال حاضر مانند ورزشکاران المپیک و فرزندان چهره‌های شناخته شده است.
درعین‌حال، هاروارد فقط یک نماد نیست. بلکه مکانی واقعی پر از جوانان واقعی است که هر روز در حال یادگیری، کاوش و شکل‌دادن به آینده هستند.

شهریه و کمک‌های مالی

تحصیل در هاروارد گران است، بااین‌حال، این کالج کمک‌های مالی را برای کمک به کاهش هزینه ارائه می‌دهد که می‌تواند حضور در هاروارد را برای بسیاری از دانشجویان و خانواده‌هایشان به یک امکان بسیار مناسب‌تر تبدیل کند.
باید بدانید که هاروارد فقط کمک‌های مالی مبتنی بر نیاز را اعطا می‌کند، نه بورسیه‌های تحصیلی مبتنی بر شایستگی، دانشگاهی یا ورزشی. کمک به شما به درآمد، دارایی و توانایی خانواده شما برای مشارکت بستگی دارد.

موقعیت

کمبریج، ماساچوست، شهری کوچک و متراکم است که در آن‌سوی رودخانه چارلز از بوستون قرار دارد و به‌اندازه کافی به سیستم مترو و بسیاری دیگر از امکانات شهری نزدیک است. بوستون و کمبریج غرق در تاریخ آمریکا هستند و یادآور انقلاب آمریکا در همه‌جا وجود دارد. تعداد زیاد کالج‌ها و دانشگاه‌ها در این منطقه، میراثی ماندگار از تعالی فکری به آن می‌دهد که هاروارد بخش عمده‌ای از آن سنت است.

رشته های محبوب

محبوب‌ترین رشته‌های هاروارد در زمینه‌های علوم زیستی و فیزیکی، علوم اجتماعی، تاریخ و ریاضیات قرار دارند، اما اینها به‌هیچ‌وجه تنها گزینه‌های قوی دانشگاهی نیستند. این دانشگاه میزبان برنامه‌ها و دانش‌پژوهان استثنایی در بسیاری از رشته‌ها است، و حتی اگر نمی‌توانید مستقیماً با یک استاد ستاره مطالعه کنید، تأثیر آنها کمک می‌کند تا پیشنهادها دانشگاهی در هاروارد واقعاً در سطح جهانی باشد.
زندگی و فعالیت‌های دانشجویی
دانشجویان هاروارد از سراسر جهان می‌آیند و طیف عظیمی از استعدادها و سوابق استثنایی را به همراه می‌آورند و این در طیف گسترده فعالیت‌های دانشجویی در دسترس منعکس می‌شود. سرگرمی زیادی در این دانشگاه وجود دارد؛ در سال‌های اخیر، دانشگاه منابع بیشتری را برای کمک به آرامش دانشجویان و مدیریت بهتر استرس ناشی از برنامه‌های شلوغ تحصیلی و فوق‌سری خود اختصاص داده است.

مسکن
هاروارد یک جامعه مسکونی است و 98 درصد از دانشجویان کارشناسی در محوطه دانشگاه زندگی می‌کنند. خوابگاه‌های سال اول در مرکز پردیس، در محوطه نمادین هاروارد واقع شده‌اند، و سالن غذاخوری پرآذین سال اولی که بسیاری از دانشجویان را به یاد هاگوارتز می‌اندازد، نیز در محوطه است.

آمار پذیرش

هر سال، هاروارد نزدیک به 40000 درخواست برای پذیرش در مقطع کارشناسی دریافت می‌کند. در سال 2017، این دانشگاه 5.2 درصد از متقاضیان را پذیرفت و روند عمومی نرخ پذیرش پایین‌تر در هرسال در هاروارد و همچنین در بسیاری از دانشگاه‌های مشابه دیگر ادامه یافت.

چه کسی در هاروارد پذیرفته می‌شود؟

درحالی‌که هاروارد دارای حداقل معدل یا محدوده نمره آزمون استاندارد نیست اما متقاضیان موفق معمولاً نمرات بسیار بالایی دارند.
بااین‌حال، پذیرش و روش ارزیابی جامع هاروارد به دنبال دانشجویانی است که واقعاً استثنایی هستند و پتانسیل بالایی دارند. ویژگی‌هایی مانند نوآوری، خلاقیت و کنجکاوی مهم هستند، اما مهم‌تر از همه، شما باید از مجموعه بزرگ متقاضیان بسیار موفق متمایز شوید. نکته کلیدی این است که بر آنچه شما را خاص می‌کند و سهم منحصربه‌فردی که به این جامعه استثنایی پردیس اضافه می‌کنید تمرکز کنید.

سخن پایانی
همه روزه تماس هایی را از طرف شما عزیزان داریم که در رابطه با تحصیل در دانشگاه هاروارد و یا پذیرش تحصیلی دانشگاه هاروارد را دارند . این مورد کاملا بسته به سابقه تحصیلی و شرایط شما بوده ، پس اگر قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارید همین حالا فرم زیر را پر کنید، همکاران ما در مجموعه شرکت مهاجرتی سفیر در اولین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

 

هیچ وقت دیر نیست همین الان شروع کن

از ما مشاوره رایگان دریافت کن و آینده شغلیتو تضمین کن

مشاوره رایگاندیدگاه ها

ایمیل و شماره شما منتشر نخواهد شد